Oferta3

Głównym zadaniem klasycznego masażu jest rozluźnienie i tonizacja mięśni. Podczas masażu występuje mechaniczny wpływ na skórę, tkanki łączne i mięśniowe, co z kolei stymuluje krążenie krwi, rozszerza naczynia włosowate. Dzięki temu komórki otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych. Klasyczny masaż jest w stanie znormalizować ciśnienie krwi, poprawić funkcjonowanie układu limfatycznego, a tym samym przyspieszyć eliminację toksyn z organizmu.

Wpływ masażu klasycznego na organizm człowieka.

Wpływ na skórę:

  • usuwane są obumarłe komórki naskórka, co poprawia oddychanie skórne,
  • poprawa czynności wydalniczej gruczołów łojowych i potowych,
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawia odżywienie skóry i znajdujących się w niej gruczołów,
  • przyspieszenie przepływu krwi i chłonki, powoduje bardziej aktywne dostarczanie do skóry substancji odżywczych i szybsze usuwanie produktów przemiany materii.


Wpływ na mięśnie:

  • lepsze zaopatrywanie tkanki mięśniowej w tlen i substancje odżywcze, szybsze wydalanie produktów przemiany materii,
  • zwiększenie zdolności do pracy mięśni,
  • zapobiega zanikom mięśni przez pobudzenie włókien mięśniowych do skurczu i podniesienie ich napięcia.

Wpływ masażu na narząd ruchu:

  • zwiększenie elastyczności i wytrzymałości aparatu więzadłowego,
  • polepszenie ukrwienia stawów, co przyspiesza wymianę produktów przemiany materii,
  • wzrasta zdolność stawów i aparatu więzadłowego do pracy.

Wpływ masażu na układ krążenia:

  • pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego.


Przeciwwskazania:

  • ostre i podostrz stany zapalne,
  • stany chorobowe przebiegające z wysoka temperatura ciała (pow. 38oC
  • krwotoki i stany zagrożenia ich wystąpienia,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • wczesny okres po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach,
  • zapalenie szpiku kostnego z przetokami,
  • zmiany dermatologiczne (owrzodzenia, wypryski, łuszczyca),
  • świeże zakrzepy,
  • niewyrównane wady serca,
  • tętniaki,
  • okres menstruacji,
  • nowotwory,
  • choroba wrzodowa żołądka z krwawieniem,
  • kamica wątrobowa i nerkowa,
  • stany zapalne dróg żółciowych.

Masaż ma działanie profilaktyczne. Utrzymuje skórę i mięśnie w stanie elastyczności i jędrności. Ponadto skóra w trakcie masażu staje się różowa, ciepła, co powoduje lepsze ukrwienie, w następstwie czego staje się ona lepiej odżywiona. Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, zapewnia prawidłowy przepływ energii, uspokaja i wycisza, usuwa objawy stresu i niepokoju, likwiduje napięcie, bóle głowy i sztywnienie karku. 

Masaż dłoni pobudza krążenie i relaksuje, a masło Shea niezwykle nawilża, wzmacnia i uelastycznia skórę. Bogactwo naturalnych składników odżywczych w nim zawartych pozwoli dłoniom na regenerację i odzyskanie naturalnego blasku.

Masaż stóp to niesamowicie relaksujący, spokojny i delikatny masaż z dodatkiem olejku eterycznego. Użycie ciepłych olejków aromatycznych i subtelny dotyk wyciszają organizm, niwelując stres i negatywne emocje. Masaż pobudza krążenie i niesamowicie relaksuje.

Odbywa się przede wszystkim w obrębie szyi oraz górnej części pleców. Wpływa to zatem zarówno na krótszy czas masażu, jak i komfort osoby poddającej się masażowi. Najczęściej jest wykonywany przez ubranie – bez środka poślizgowego, nie ma potrzeby się do niego rozbierać, nie trzeba się przez to specjalnie do niego przygotowywać. Masaż może być wykonywany na zwykłym krześle do masażu, nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Jest dostępny dla każdego – idealny dla osób wykonujących siedzącą pracę biurową, przed komputerem lub też dla osób spędzających dużo czasu w pracy w pozycji siedzącej. Polecany dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Masaż ten ma charakter relaksacyjnego i profilaktycznego, ale przede wszystkim leczniczego.

Masaż kobiet w ciąży relaksuje ciało kobiety, poprawia samopoczucie, ale również łagodzi liczne  napięcia i dolegliwości, które pojawiają w związku z ciąża. U kobiet w okresie ciąży mają miejsce liczne napięcia i bóle, szczególnie w okolicy barków, karku, szyi i grzbietu, oraz  w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. W tych okolicach bowiem stosujemy techniki masażu, które rozluźniają zbyt napięte  mięśnie, wzmacniają stawy, ścięgna i więzadła.

UWAGA: Wskazane jest, aby przed podjęciem decyzji o masażu skonsultować się z prowadzącym ciążę lekarzem-ginekologiem, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań ze strony medycznej.

Przeciwwskazania do wykonania masażu u kobiet w ciąży:

1. Pierwszy i drugi miesiąc ciąży.

2. Dziewiąty miesiąc ciąży.

3. Choroby układu sercowo – naczyniowego.

4. Cukrzyca ciernych.

5. Zapalenie trzustki.

6. Kłębuszkowe zapalenie nerek.

7. Odmiedniczkowe zapalenie nerek.

8. Ostra niewydolność nerek.

9. Kamica nerkowa.

10. Nefropatia cukrzycowa.

11. Wady wrodzone nerek rozwojowe.

12. Gestozy.

13. Stan przedrzucawkowy.

14. Rzucawka.

15. Niedokrwistości.

16. Skaza krwotoczna naczyniowa

17. Skaza krwotoczna osoczowa.

18. Skaza krwotoczna pochodzenia płytkowego.

19. Białaczka.

20. Nadczynność i niedoczynność gruczołu tarczowego.

21. Nadczynność i niedoczynność gruczołów przytarczycznych.

22. Nieprawidłowy przebieg ciąży – dysfunkcja narządów moczowo – płciowych.

23. Nieprawidłowy przebieg ciąży – zaburzenia rozwoju płodu.

Ponadto:

24. Choroby zakaźne.

25. Gorączka.

26. Wymioty.

27. Bóle niewiadomego pochodzenia.

28. Wysokie ciśnienie krwi.

29. Poranne mdłości.

30. Ból brzucha.

31. Biegunka.

Masaż terapeutyczny, antystresowy całego ciała z wybranymi olejkami bazuje na technikach masażu klasycznego, którego zadaniem jest maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni, rozładowanie skumulowanych napięć wynikających ze stresu dnia codziennego, czyli w efekcie relaks i odprężenie organizmu. Masaż pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Olejki użyte do masażu zawierają olej arganowy wzbogacony witaminą E, który poprawia elastyczność skóry, nawilża, regeneruje, zapobiega powstawaniu rozstępów oraz poprawia wygląd skóry.

Olejki jakich używamy podczas zabiegu:

Tropical night

Olejek do masażu o słodkim i świeżym zapachu mango i liczi. Zawiera olej arganowy, który poprawia elastyczność skóry, nawilża, regeneruje, zapobiega powstawaniu rozstępów oraz poprawia wygląd skóry. Olejek do masażu pomaga zrelaksować ciało, pozostawia skórę odżywioną i gładką.

Coffee & cinnamon

Olejek do masażu o słodkim i świeżym zapachu kawy i cynamonu. Zawiera olej arganowy wzbogacony witaminą E, który poprawia elastyczność skóry, nawilża, regeneruje, zapobiega powstawaniu rozstępów oraz poprawia wygląd skóry.

Chocolate & pistachio

Olejek do masażu o słodkim zapachu czekolady i pistacji. Zawiera olej arganowy wzbogacony witaminą E, który poprawia elastyczność skóry, nawilża, regeneruje, zapobiega powstawaniu rozstępów oraz poprawia wygląd skóry.

Masaż gorącą czekoladą deser dla skóry daje uczucie całkowitego relaksu, występuje działanie antystresowe i przeciwdepresyjne, które napełnia człowieka energią, stymuluje produkcję hormonów szczęścia. Dzięki temu człowiek jest w stanie poczuć się szczęśliwy.

Naturalna czekolada ma działanie przeciwutleniające, rozkłada lipidy, które wraz z innymi szkodliwymi toksynami są wydalane z naszego organizmu. Skóra jest wzmocniona witaminą B i aminokwasami, chroni przed przedwczesnym starzeniem. 

Czekolada zawiera rzadkie, ale bardzo potrzebne człowiekowi witaminy i aktywne związki chemiczne:

  • Witaminy z grupy A i E, które zawierają retinol. Udowodniono ich korzyści dla poprawy wzroku i stanu skóry, wzmocnienia i wzrostu włosów i płytek paznokciowych. Ta grupa jest odpowiedzialna za dojrzewanie i spowolnienie starzenia. Ponadto witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który ułatwia przebieg wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy;
  • Witaminy z grupy B, które wzmacniają układ nerwowy i zapobiegają stresowi. Są odpowiedzialne za dobry sen, pomagają uniknąć zawrotów głowy, co jest szczególnie ważne dla normalnej aktywności mózgu;
  • Witaminy z grupy C zaangażowane w tworzenie odpornego na przeziębienia układu odpornościowego;
  • Witaminy z grupy D, bez których nie można tworzyć i wspierać układu kostnego;
  • Tryptofan stymuluje produkcję hormonu szczęścia-serotoniny; małe dawki kofeiny i teobrominy pozwalają zwiększyć wydajność i aktywność twórczą.
  • Przydatne pierwiastki śladowe: potas, magnez, siarka, fosfor, wapń, żelazo, miedź i cynk pomagają tolerować wysiłek fizyczny i szybko przywracają siłę po nadmiernym wysiłku.

Masaż + peeling ciała. Masaż relaksacyjny z peelingiem jest głębokim odprężeniem i pielęgnacją w jednym. Peeling całego ciała znakomicie przygotowuje skórę do masażu. Złuszcza martwy naskórek, wygładza i przygotowuje na wchłanianie składników odżywczych zawartych w naturalnych olejach stosowanych do masażu. Masaż równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Ten rytuał to prawdziwa uczta dla skóry całego ciała, dla zmysłów i dla umysłu. Zabieg zaczyna się od peelingu,  następnie po spłukaniu kosmetyku jest wykonywany  głęboko relaksujący i pobudzający krążenie masaż.  

Masaż hawajski LOMI-LOMI Nui to niezwykły, tradycyjny hawajski masaż tzw. „masaż troskliwych rąk”. Delikatnie, ale głęboko oddziaływuje na mięśnie, poprzez ciągły płynny ruch i nacisk przedramion. Masaż rozluźnia napięcie mięśni, harmonizuje ciało z umysłem, usuwa skutki stresu oraz zmęczenia. Celem masażu Lomi Lomi jest również zaspokojenie potrzeby życzliwego, troskliwego dotyku drugiego człowieka, który wpływa kojąco i uspokajająco.

Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle relaksujący zabieg, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi błogiego odpoczynku. Bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, pomagając uwolnić umysł i ciało od stresu. Masaż fantastycznie rozluźnia, uspokaja, wycisza i rewitalizuje organizm, tym samym niwelując negatywne skutki stresu i zapewniając uczucie głębokiego odprężenia. Rytuał pozwala również zredukować napięcie mięśni, do których, za sprawą rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększonego przepływu krwi, dostarczanych jest więcej tlenu i substancji odżywczych. Produkty przemiany materii zostają usunięte z organizmu, mięśnie stają się rozluźnione, ból jest zniwelowany, a wydzielające się endorfiny zapewniają uczucie szczęścia i ukojenia.

Wskazania do zabiegu:

  • Stany zmęczenia psychofizycznego
  • Nadmierny stres
  • Zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
  • Dolegliwości bólowe stawów
  • Bóle kręgosłupa
  • Stany przeciążeniowe

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Nowotwory
  • Ostre stany zapalne stawów, kości, mięśni, ścięgien, tkanek okołostawowych
  • Przerwanie ciągłości skóry, owrzodzenia
  • Żylaki
  • Wady i choroby serca
  • Cukrzyca
  • Ciąża
  • Chroniczny stan wyczerpania psychofizycznego

Masaż relaksacyjny z aromaterapią całego ciała z zastosowaniem mieszanin olejków eterycznych rozpuszczonych w witaminowych olejkach do masażu. 

Aromaterapia jest powszechnie uznawana za formę medycyny alternatywnej. Jest to rodzaj leczenia przy użyciu olejków eterycznych. Wiele osób ceni ich pozytywne oddziaływanie na organizm. 

Podstawowe olejki używane w naszym gabinecie podczas aromaterapii:

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  grejpfruta ma właściwości: antydepresyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzapalne, wzmacniające system odpornościowy, odtruwające (wątroba, nerki), wspomagające proces trawienia, wspomagające pielęgnację skóry, łagodzące bóle migrenowe, wspomaga leczenie cellulitu i otyłości.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  melisy ma właściwości: antydepresyjne, przeciwalergiczne, bakteriobójcze, nasercowe, wspomagające proces trawienia, uspokajające, dodające energii, na bezsenność, bóle głowy, normalizujące niskie ciśnienie. Łagodzi: silne zdenerwowanie, histerie, silne napięcia nerwowe, skutki szoku, leki, arytmie, nadciśnienie, reguluje nieregularna i bolesna menstruacje, problemy menopauzy, reumatyzm.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  cynamonu ma właściwości: wspomagające proces trawienia i regulujące zaburzenia trawienia, pobudzające w leczeniu zaburzeń krążenia, w bólach reumatycznych, w przypadkach wyczerpania nerwowego, do higieny jamy ustnej i środków przeciw kaszlowych.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  mandarynki ma właściwości: antyseptyczne, uspokajające, odtruwające, tonizujące, wspomagające proces trawienia, ściągające (do cery ze skłonnością do trądziku).

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  imbirowym ma właściwości: antyseptyczne, przeciwutleniające, przeciwbólowe, przeciwwymiotne, przeciwkaszlowe, wspomagające proces trawienia i stymulujące  żołądek, napotne, przeciwgorączkowe, do łagodzenia nudności w podróży.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  jodły ma właściwości: antyseptyczne, relaksujące, wspomagające leczenie infekcji dróg oddechowych, przeziębień i grypy, na bóle mięsni,  na bóle reumatyczne oraz artretyczne.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  rumianku ma właściwości: przeciwbólowe, przeciwreumatyczne, antydepresyjne, przeciwgorączkowe, uspokajające, wspomagające proces trawienia, wspomagające leczenie napięcia nerwowego i bezsenności.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  lawendy ma właściwości: antydepresyjne, uspokajające i odprężające, pomaga zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych, przeziębienia, katar, przeciwbólowe (łagodzi ból przy migrenie, bólu głowy), antyseptyczne, odtruwające, wspomagające proces trawienia, wspomagająco leczenie chorób skóry, na ukąszenia i odstraszające owady.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  cytryny. Ten odświeżający zapach lekko stymuluje, obniża ciśnienie krwi. Łagodzi: nadciśnienie, ociężałość umysłową, stany lękowe, napięcia nerwowe, reumatyzm, artretyzm,  żylaki, stany zapalne skóry.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  bergamoty. Charakteryzuje się przyjemnym orzeźwiającym zapachem. Łagodzi: napięcia nerwowe, stres, depresje, apatie, stany zapalne skóry, liszaje, opryszczki, wrzody, zmniejsza łojotok, zły zapach skóry.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  sandałowym. Uspokajający, antyseptyczny olejek sandałowy jest najbardziej poszukiwanym olejkiem w aromaterapii. Łagodzi: depresje, napięcia nerwowe, bezsenność, stany lekowe, napięcia seksualne, zaburzenia przedmenstruacyjne, problemy związane z menopauza, łagodzi podrażnienia skóry.

Masaż świecą to niezwykle relaksujący zabieg pielęgnacyjny, wykonywany przy użyciu specjalnej świecy, której wosk zamienia się w ciepły i zmysłowy olej do masażu. To zabieg łączący w sobie zalety masażu relaksacyjnego, aromaterapii i leczenia ciepłem. Podgrzane oleje doskonale rozprowadzają się na skórze, zapewniając jej ochronę i nadając niepowtarzalny zapach. Masaż świecą to zabieg, który oddziałuje na nasze ciało poprzez rozmaite bodźce. Wysokiej jakości składniki zawarte w świecy dogłębnie odżywiają i ujędrniają naskórek. Skóra od razu nabiera świeżego wyglądu i jedwabistego blasku. Masaż świecą zwalcza problemy z suchą, odwodnioną dermą, cellulitem czy rozstępami. Piękny zapach można potraktować jako dodatkowy, aromaterapeutyczny element, który jeszcze bardziej rozluźnia nasze mięśnie i sprawia, że całe napięcie ulatuje z naszego ciała. Zabieg poleca się osobom cierpiącym na chroniczny stres i zmęczenie.

Efekty takiego masażu są widoczne natychmiastowo i utrzymują się naprawdę długo. Olejek ze świecy rozpieszcza skórę bogactwem witamin oraz składników regenerujących. Pielęgnuje skórę zapewniając jej długotrwałą miękkość, nawilżenie i piękny młody wygląd. Ciepło świecy rozgrzewa tkanki, rozluźnia napięcie mięśniowe i działa przeciwbólowo.

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:

– ciąża

– czas menstruacji

– zaawansowana choroba nadciśnieniowa

– stany gorączkowe

– ostre stany zapalne

– choroby nowotworowe

– choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)

– silna nadczynność tarczycy

– uczulenie na składniki używane w trakcie masażu

– infekcje i podrażnienie skóry

– po depilacji ciała (48h)

Masaż japoński SHIATSU to sztuka uzdrawiania dotykiem, której korzenie sięgają starożytnych Chin i Japonii. W języku japońskim słowo „shiatsu” oznacza „naciskać kciukami”. Terapia Shiatsu, znana jako „akupunktura bez igieł”, jest skuteczną metodą na leczenie wielu problemów zdrowotnych: bezsenności, bólów kręgosłupa, bólów głowy, zaburzeń trawiennych, chorób spowodowanych napięciem i stresem. Masaż ma zbawienny wpływ dla nasze ciała. Następuję równowaga metaboliczna, poprawia się stan zdrowia, zanikają bóle głowy, działa także na bóle zębów, zapalenie zatok, obrzęki. Wpływa pozytywnie na regenerację i stymulację – osoba po masażu czuje się wypoczęta i zrelaksowana, organizm wraca do równowagi zarówno fizycznej jak i duchowej.

Masaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu. Manualny drenaż limfatyczny zaliczany jest do metod leczenia fizykalnego. Odpowiednie techniki dotyku i ucisku usprawniają krążenie limfy, przeciwdziałają zastojom limfatycznym jak również likwidują obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne. Masaż limfatyczny jest rekomendowany przy obrzękach twarzy. To także wspaniałe rozwiązanie na pozbycie się worków pod oczami.

Wskazania (drenaż twarzy, głowy, szyi, obręczy barkowej i częściowo dekoltu):

  • Zaburzenia przepływu limfy – lokalne, na tle pourazowym, po zabiegach chirurgicznych;
  • Obrzmienie tkanek w okolicy głowy, twarzy np. oczodołów – worki pod oczami, fałd nosowo-wargowy, okolic szczęki i bocznej strony żuchwy;
  • Po zabiegach chirurgii szczękowej lub stomatologicznych, po usunięciu zębów (tylko w momencie kiedy nie ma ryzyka krwawienia);
  • Przed lub po zabiegach w obrębie szyi, dekoltu, obręczy barkowej, także w obrębie węzłów chłonnych tej okolicy;
  • Przyspieszenie leczenia obrzęków po zamknięcia ran ciętych;
  • zmniejszenie blizn i po zbliznowaceniu;
  • oczyszczenie twarzy oraz nie wielkie lokalne obrzęki w obrębie twarzy;
  • rewitalizacja po zabiegach kosmetycznych, estetycznych i chirurgicznych;
  • przed zabiegami takimi jak wypełniacze, mezoterapia czy peelingi.

Przeciwwskazania:

  • niewydolność serca i obrzęk sercowy – bezwzględne przeciwwskazanie do masażu;
  • nowotwory (chyba że na zalecenie lekarza);
  • zaburzenia funkcjonowania tarczycy (stymulacja gruczołu i wyrzucanie hormonów w zbyt dużej ilości);
  • zaburzenia rytmu serca;
  • nadwrażliwość zatoki tętniczej szyjnej;
  • ostre stany zapalne okolicy twarzy, szyi i obręczy barkowej;
  • niewielkie lokalne zabiegi chirurgiczne np. usuwanie znamion;
  • nie zaleczone rany i stany zapalne;
  • świeże stany po zastosowaniu peelingów, dermabrazji lub leczeniu laserowym;
  • pozostałe, takie jak przeciwwskazania do masażu klasycznego.

Anti Aging Face Massage masaż anti-aging twarzy to masaż powstrzymujący proces starzenia, który w doskonały sposób poprawia sprężystość mięśni i elastyczność skóry twarzy. Masaż anti-aging twarzy jest doskonałym sposobem na zachowanie młodego wyglądu. Techniki, które stosuje się podczas zabiegu znakomicie poprawiają sprężystość mięśni i skóry twarzy. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu. Masaż sprawdza się nie tylko jako zabieg dla osób z widocznymi oznakami upływającego czasu, ale także jako zabieg profilaktyczny.

Masaż wykonujemy w celu:

  • utrzymania skóry i mięśni w stanie elastyczności, wygładzenie zmarszczek i opóźnienie pojawienia się nowych
  • poprawienia krążenia krwi i limfy co powoduje efektywne dotlenienie i nawilżenie komórek skóry
  • rozluźnienia mięśni twarzy usuwając objawy stresu i niepokoju
  • likwidacji napięć, bóle głowy i sztywnienie karku
  • oczyszczenia skóry, ułatwienia złuszczania martwego naskórka z pobudzeniem do odnowy (działa jak peeling).

Masaż modelujący antycellulitowy ujędrnia, uelastycznia skórę i tkankę podskórną, zmniejsza widoczność cellulitu, poprawia wygląd skóry na całym ciele, ma działanie rewitalizujące, przyspiesza regenerację naskórka, rozluźnia mięśnie i odpręża. Usprawnia wydalanie toksyn z organizmu. Przeciwdziała również powstawaniu cellulitu. Po serii naszych zabiegów będziesz znów szczęśliwa i z uśmiechem będzie spoglądać na swoje ciało.

Podczas zabiegu używamy olejku do masażu Coconut dream o aromacie kokosa. Zawiera olej arganowy, który poprawia elastyczność skóry, nawilża, regeneruje, zapobiega powstawaniu rozstępów oraz poprawia wygląd skóry. Olejek do masażu pomaga zrelaksować ciało, pozostawia skórę odżywioną i gładką.

Ilość zabiegów i częstotliwość:

Ilość zabiegów dostosowywana jest do potrzeb konkretnej osoby. Jednak przyjmuje się, że najlepsze efekty można osiągnąć przeprowadzając 2 – 3 masaże w ciągu tygodnia, w serii 12 zabiegów.

Masaż modelujący z bańką chińską ma korzystny wpływ na wizualną poprawę sylwetki, w tym redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Poprzez przyssanie bańki oraz przesuwanie jej po ciele dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia krwi, co w konsekwencji powoduje ujędrnienie skóry i rozbicie tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu używamy olejku do masażu Slim effect – rozgrzewającego. Olejek został wzbogacony witaminami i ekstraktami ziołowymi, które zostały wybrane i połączone tak, by dawać jak najlepsze efekty poprawy mikrokrążenia w skórze, przez co staje się ona miękka, jędrna i widocznie smuklejsza. Zawiera wyciąg z papryki ostrej, owoców pomarańczy, korzenia imbiru, kory kasztanowca, kory cynamonu, kawy i goździków.

Zawiera olej arganowy, który poprawia elastyczność skóry, nawilża, regeneruje, zapobiega powstawaniu rozstępów oraz poprawia wygląd skóry. Olejek do masażu pomaga zrelaksować ciało, pozostawia skórę odżywioną i gładką.

Jak przebiega masaż bańkami chińskimi?

Przed rozpoczęciem masażu skóra jest natłuszczana oliwką, co zdecydowanie ułatwia jej przesuwanie po ciele. Bańki chińskie różnią się wielkością, a zastosowanie konkretnego rozmiaru jest zależne od tego, jaka część ciała będzie poddawana zabiegowi. Zanim bańka zostanie zaaplikowana na skórę, należy wcześniej wycisnąć z niej powietrze. W ten sposób wytwarzane jest podciśnienie, które powoduje zassanie fałdu skóry oraz leżących pod nią tkanek do wnętrza bańki chińskiej. W tym czasie wykonywane są ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, co w efekcie prowadzi do pobudzenia krążenia krwi, rozluźnienia mięśni oraz znacznie szybszego usuwania toksyn z organizmu. Masaż antycellulitowy bańką chińską trwa od 15 do 60 minut, w zależności od tego, jaka partia ciała jest poddana zabiegowi. Po masażu bańkami chińskimi na skórze mogą pozostać wybroczyny, jednak powinny się one wchłonąć w ciągu kilku dni. Jeżeli pojawi się ból w wymasowanej części ciała, wówczas zaleca się gorącą kąpiel.

Efekty, których możemy się spodziewać to:

  • wyraźna poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie obwodów ciała,
  • redukcja obrzęków,
  • poprawa mikrokrążenia,
  • eliminacja toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

     

Przeciwwskazania:

  • Nowotwory
  • Gruźlica
  • Ciąża patologiczna
  • Ciąża fizjologiczna – nie stawiamy baniek na brzuchu
  • Stany gorączkowe – 38 ° C
  • Stany zapalne stawów i ścięgien
  • Żylaki powierzchowne i głębokie
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Miesiączka
  • Wysięki do stawów i mięsni pourazowe (ok. 24 – 48h po urazie)
  • Rany, zmiany naskórka
  • Schorzenia dermatologiczne
  • Choroby zakaźne
  • Nadciśnienie, schorzenia układu krążenia
  • Okolica twarzy, szyi, dekoltu, sutków, oraz wyniosłości kostne (cienka warstwa skory nad
  • tkanką kostną, aby nie porozrywać przyczepów mięśniowych)
  • Okolica brzucha, klatki piersiowej i nerek
  • Wewnętrzna okolica kończyn

Masaż KOBIDO THERAPY bezinwazyjny lifting prosto z Japonii wpływa na wiele poziomów skóry, tkanki podskórnej, tkanki tłuszczowej, powięzi i mięśni. Jego stosowanie przynosi spektakularne efekty zarówno wizualne, jak i zdrowotne. Poddawanie się regularnym sesjom masażu Kobido, powoduje podniesienie się owalu twarzy i zmniejszenie napięcia mięśni, a w rezultacie spłycenie zmarszczek. Masaż poprawia też mikrokrążenie w strukturach skóry oraz pobudza ją do produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu odzyskuje ona jędrność i sprężystość. Kobido prowadzi także do zniwelowania napięcia w okolicach szyi, klatki piersiowej oraz twarzy, a ponadto przyczynia się do usunięcia toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek skóry, dzięki czemu przywraca jej naturalny blask.

Efekty masażu Kobido są szybkie i widoczne gołym okiem:

  • dotlenienie i odżywienie skóry
  • wygładzenie zmarszczek mimicznych
  • poprawa owalu twarzy
  • redukcja obrzęków
  • redukcja cieni pod oczami
  • rozpromienienie cery
  • ujędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • poprawa nastroju i odprężenie.

Peeling jest zabiegiem kosmetyczny, który ma na celu usunięcie martwych komórek skóry poprzez złuszczenie, czego efektem jest poprawa jej wyglądu i eliminacja niedoskonałości. Pobudza on ją do produkcji nowych komórek. Sięga nie tylko warstwy rogowej naskórka, ale dociera też do tych głębszych warstw.

Dzięki stosowaniu peelingów możemy rozjaśnić przebarwienia, wygładzić skórę, poprawić jej ukrwienie, a także zwiększyć absorpcję składników odżywczych i przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Peeling wspomaga również leczenie trądziku i regenerację naskórka.

Drenaż limfatyczny presoterapia  jest to terapia ciśnieniem powszechnie stosowana, polegająca na masażu uciskowym inaczej mówiąc na drenażu limfatycznym. Presoterapia jest jedną z najważniejszych, niezwykle skuteczną formą oddziaływania w terapii antycellulitowej. Odpowiedni ucisk struktur naczyniowych i limfatycznych pobudza cały układ limfatyczny do zasilania organizmu w tlen i substancje odżywcze, przyspiesza eliminację płynów i zalegających odpadów metabolicznych – toksyn, które przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Dodatkową korzyścią zabiegów presoterapii jest wyraźna poprawa samopoczucia pacjenta i efekt „lekkości” ciała. Urządzenie, które stosujemy w naszym gabinecie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała.

Wskazania do drenażu limfatycznego:

  • obrzęki
  • uczucie ciężkich nóg
  • cellulit
  • nadwaga
  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • mało jędrna skóra
  • słabe krążenie (objawiające się np. zimnymi dłońmi lub stopami)
  • chęć przyśpieszenia przemiany materii
  • zmęczenie po aktywności lub wysiłku fizycznym
  • profilaktyka niewydolności żylnej.

Dla kogo drenaż limfatyczny:

  • Dla osób, które chcą zmniejszyć obrzęki i uczucie ciężkości.
  • Dla osób chcących w tym zmniejszyć cellulit i uzyskać lepszą jędrność skóry.
  • Dla osób aktywnych fizycznie szukających opcji regeneracji po treningu.

Efekty terapii:

  • wspomaganie przepływu krwi i limfy,
  • poprawa przemiany materii (dotlenienie oraz szybsze usuwanie produktów przemiany materii),
  • oczyszczanie organizmu z toksyn,
  • tłoczenie krwi w kierunku serca uciskając sekwencyjnie mięśnie od końca palców stóp do uda (w przypadku mankietu nożnego),
  • pomoc w przywracaniu utraconej elastyczności skóry,
  • redukcja obrzęków spowodowanych zastojem limfy,
  • zmniejszenie uczucia ciężkich nóg,
  • likwidacja cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • przyśpieszenie regeneracji organizmu po dużych wysiłkach fizycznych
  • profilaktyka zdrowotna. 

Przeciwwskazania do terapii:

  • niewyrównana niewydolność serca
  • zaburzenia pracy serca z zastojem płynów w kończynach dolnych
  • zapalenie obszaru ciała, które ma być leczone
  • zdiagnozowana lub podejrzana zakrzepica żylna kończyn dolnych
  • zapalenie żył i choroby tętnic
  • zgorzel lub zapalenie skóry
  • miażdżyca lub żylne zaburzenia krążenia
  • otwarte, nieleczone lub zainfekowane rany i urazy
  • bóle kończyn dolnych
  • urazy skóry
  • ostre stany zapalne
  • nowotwory złośliwe
  • obrzęk płuc
  • wysokie ciśnienie krwi
  • rozległe zakrzepowe zapalenie żył
  • zakrzepica lub podejrzenie zakrzepicy
  • różyczka
  • ciężkie niekontrolowane nadciśnienie
  • ostry uraz tkanek miękkich kończyn
  • neuropatia lub procesy okluzyjne w krążeniu limfatycznym
  • uczucie osłabienia
  • rozrusznik serca oraz implanty w miejscu użycia
  • jaskra
  • padaczka
  • choroby nowotworowe

Masaż klasyczny

To bardzo popularna forma masażu, która posiada wiele zastosowań, korzystnie wpływających na organizm. Odnosi się do terapii, która ma na celu zarówno zabieg relaksujący, jak i leczniczy. Pozwala on ukoić nerwy, bóle stawów, głowy, rozluźnić napięte mięśnie. Taki rodzaj terapii pomaga w chorobach dotykających zarówno ciało, jak również psychikę. To bardzo odprężający zabieg, który potrafi postawić na nogi po ciężkim i stresującym dniu.