Masaż bańką chińską najczęściej wykorzystywany jest jako remedium na cellulit. Rezultaty regularnego stosowania tej metody są naprawdę imponujące. Warto wesprzeć masaż dodatkową aktywnością fizyczną oraz właściwą dietą.
Masaż bańką chińską ma korzystny wpływ na wizualną poprawę sylwetki, w tym redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Polega na zassaniu i przeciągnięciu bańki po ciele w miejscach problematycznych, np. na udach czy brzuchu. Dzięki temu poprawia się mikrokrążenie krwi, czego efektem jest ujędrnienie skóry oraz łatwiejsze rozbijanie tkanki tłuszczowej.
Podczas zabiegu używamy olejku antycellulitowego. Olejek został wzbogacony witaminami i ekstraktami ziołowymi, które zostały wybrane i połączone tak, by dawać jak najlepsze efekty poprawy mikrokrążenia w skórze, przez co staje się ona miękka, jędrna i widocznie smuklejsza.
Jak przebiega masaż bańkami chińskimi?
Przed rozpoczęciem masażu skóra jest natłuszczana olejkiem, co zdecydowanie ułatwia jej przesuwanie po ciele. Bańki chińskie różnią się wielkością, a zastosowanie konkretnego rozmiaru jest zależne od tego, jaka część ciała będzie poddawana zabiegowi. Poprzez zassanie bańki wykonywane są ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, co w efekcie prowadzi do pobudzenia krążenia krwi, rozluźnienia mięśni oraz znacznie szybszego usuwania toksyn z organizmu. Masaż antycellulitowy bańką chińską trwa od 15 do 50 minut, w zależności od tego, jaka partia ciała jest poddana zabiegowi. Po masażu bańkami chińskimi na skórze mogą pozostać wybroczyny, jednak powinny się one wchłonąć w ciągu kilku dni. Jeżeli pojawi się ból w wymasowanej części ciała, wówczas zaleca się gorącą kąpiel.
Efekty, których możemy się spodziewać to:
- wyraźna poprawa jędrności i elastyczności skóry,
- redukcja cellulitu,
- zmniejszenie obwodów ciała,
- redukcja obrzęków,
- poprawa mikrokrążenia,
- eliminacja toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.
Przeciwwskazania:
- Nowotwory
- Gruźlica
- Ciąża patologiczna
- Ciąża fizjologiczna – nie stawiamy baniek na brzuchu
- Stany gorączkowe – 38 ° C
- Stany zapalne stawów i ścięgien
- Żylaki powierzchowne i głębokie
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Miesiączka
- Wysięki do stawów i mięsni pourazowe (ok. 24 – 48h po urazie)
- Rany, zmiany naskórka
- Schorzenia dermatologiczne
- Choroby zakaźne
- Nadciśnienie, schorzenia układu krążenia
- Okolica twarzy, szyi, dekoltu, sutków, oraz wyniosłości kostne (cienka warstwa skory nad
- tkanką kostną, aby nie porozrywać przyczepów mięśniowych)
- Okolica brzucha, klatki piersiowej i nerek
- Wewnętrzna okolica kończyn