Masaż świecą

Masaż świecą to niezwykle relaksujący zabieg pielęgnacyjny, wykonywany przy użyciu specjalnej świecy, której wosk zamienia się w ciepły i zmysłowy olej do masażu. To zabieg łączący w sobie zalety masażu relaksacyjnego, aromaterapii i leczenia ciepłem. Podgrzane oleje doskonale rozprowadzają się na skórze, zapewniając jej ochronę i nadając niepowtarzalny zapach. Masaż świecą to zabieg, który oddziałuje na nasze ciało poprzez rozmaite bodźce. Wysokiej jakości składniki zawarte w świecy dogłębnie odżywiają i ujędrniają naskórek. Skóra od razu nabiera świeżego wyglądu i jedwabistego blasku. Masaż świecą zwalcza problemy z suchą, odwodnioną dermą, cellulitem czy rozstępami. Piękny zapach można potraktować jako dodatkowy, aromaterapeutyczny element, który jeszcze bardziej rozluźnia nasze mięśnie i sprawia, że całe napięcie ulatuje z naszego ciała. Zabieg poleca się osobom cierpiącym na chroniczny stres i zmęczenie.

Efekty takiego masażu są widoczne natychmiastowo i utrzymują się naprawdę długo. Olejek ze świecy rozpieszcza skórę bogactwem witamin oraz składników regenerujących. Pielęgnuje skórę zapewniając jej długotrwałą miękkość, nawilżenie i piękny młody wygląd. Ciepło świecy rozgrzewa tkanki, rozluźnia napięcie mięśniowe i działa przeciwbólowo.

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są:

– ciąża

– czas menstruacji

– zaawansowana choroba nadciśnieniowa

– stany gorączkowe

– ostre stany zapalne

– choroby nowotworowe

– choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)

– silna nadczynność tarczycy

– uczulenie na składniki używane w trakcie masażu

– infekcje i podrażnienie skóry

– po depilacji ciała (48h)

Masaż klasyczny

To bardzo popularna forma masażu, która posiada wiele zastosowań, korzystnie wpływających na organizm. Odnosi się do terapii, która ma na celu zarówno zabieg relaksujący, jak i leczniczy. Pozwala on ukoić nerwy, bóle stawów, głowy, rozluźnić napięte mięśnie. Taki rodzaj terapii pomaga w chorobach dotykających zarówno ciało, jak również psychikę. To bardzo odprężający zabieg, który potrafi postawić na nogi po ciężkim i stresującym dniu.