Masaż relaksacyjny z aromaterapią

Masaż relaksacyjny z aromaterapią całego ciała z zastosowaniem mieszanin olejków eterycznych rozpuszczonych w witaminowych olejkach do masażu.

Aromaterapia jest powszechnie uznawana za formę medycyny alternatywnej. Jest to rodzaj leczenia przy użyciu olejków eterycznych. Wiele osób ceni ich pozytywne oddziaływanie na organizm.

Podstawowe olejki używane w naszym gabinecie podczas aromaterapii:

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  grejpfruta ma właściwości: antydepresyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzapalne, wzmacniające system odpornościowy, odtruwające (wątroba, nerki), wspomagające proces trawienia, wspomagające pielęgnację skóry, łagodzące bóle migrenowe, wspomaga leczenie cellulitu i otyłości.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  melisy ma właściwości: antydepresyjne, przeciwalergiczne, bakteriobójcze, nasercowe, wspomagające proces trawienia, uspokajające, dodające energii, na bezsenność, bóle głowy, normalizujące niskie ciśnienie. Łagodzi: silne zdenerwowanie, histerie, silne napięcia nerwowe, skutki szoku, leki, arytmie, nadciśnienie, reguluje nieregularna i bolesna menstruacje, problemy menopauzy, reumatyzm.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  cynamonu ma właściwości: wspomagające proces trawienia i regulujące zaburzenia trawienia, pobudzające w leczeniu zaburzeń krążenia, w bólach reumatycznych, w przypadkach wyczerpania nerwowego, do higieny jamy ustnej i środków przeciw kaszlowych.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  mandarynki ma właściwości: antyseptyczne, uspokajające, odtruwające, tonizujące, wspomagające proces trawienia, ściągające (do cery ze skłonnością do trądziku).

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  imbirowym ma właściwości: antyseptyczne, przeciwutleniające, przeciwbólowe, przeciwwymiotne, przeciwkaszlowe, wspomagające proces trawienia i stymulujące  żołądek, napotne, przeciwgorączkowe, do łagodzenia nudności w podróży.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  jodły ma właściwości: antyseptyczne, relaksujące, wspomagające leczenie infekcji dróg oddechowych, przeziębień i grypy, na bóle mięsni,  na bóle reumatyczne oraz artretyczne.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  rumianku ma właściwości: przeciwbólowe, przeciwreumatyczne, antydepresyjne, przeciwgorączkowe, uspokajające, wspomagające proces trawienia, wspomagające leczenie napięcia nerwowego i bezsenności.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  lawendy ma właściwości: antydepresyjne, uspokajające i odprężające, pomaga zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych, przeziębienia, katar, przeciwbólowe (łagodzi ból przy migrenie, bólu głowy), antyseptyczne, odtruwające, wspomagające proces trawienia, wspomagająco leczenie chorób skóry, na ukąszenia i odstraszające owady.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  cytryny. Ten odświeżający zapach lekko stymuluje, obniża ciśnienie krwi. Łagodzi: nadciśnienie, ociężałość umysłową, stany lękowe, napięcia nerwowe, reumatyzm, artretyzm,  żylaki, stany zapalne skóry.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  bergamoty. Charakteryzuje się przyjemnym orzeźwiającym zapachem. Łagodzi: napięcia nerwowe, stres, depresje, apatie, stany zapalne skóry, liszaje, opryszczki, wrzody, zmniejsza łojotok, zły zapach skóry.

Naturalny olejek eteryczny o zapachu  sandałowym. Uspokajający, antyseptyczny olejek sandałowy jest najbardziej poszukiwanym olejkiem w aromaterapii. Łagodzi: depresje, napięcia nerwowe, bezsenność, stany lekowe, napięcia seksualne, zaburzenia przedmenstruacyjne, problemy związane z menopauza, łagodzi podrażnienia skóry.

Masaż klasyczny

To bardzo popularna forma masażu, która posiada wiele zastosowań, korzystnie wpływających na organizm. Odnosi się do terapii, która ma na celu zarówno zabieg relaksujący, jak i leczniczy. Pozwala on ukoić nerwy, bóle stawów, głowy, rozluźnić napięte mięśnie. Taki rodzaj terapii pomaga w chorobach dotykających zarówno ciało, jak również psychikę. To bardzo odprężający zabieg, który potrafi postawić na nogi po ciężkim i stresującym dniu.