Masaż hawajski LOMI-LOMI​

Masaż hawajski LOMI-LOMI Nui to niezwykły, tradycyjny hawajski masaż tzw. „masaż troskliwych rąk”. Delikatnie, ale głęboko oddziaływuje na mięśnie, poprzez ciągły płynny ruch i nacisk przedramion. Masaż rozluźnia napięcie mięśni, harmonizuje ciało z umysłem, usuwa skutki stresu oraz zmęczenia. Celem masażu Lomi Lomi jest również zaspokojenie potrzeby życzliwego, troskliwego dotyku drugiego człowieka, który wpływa kojąco i uspokajająco.

Hawajczycy uważają, że zrelaksowane ciało to zdrowe ciało, dlatego celem masażu lomi lomi nui jest przede wszystkim odprężenie ciała i wsparcie w odnalezieniu harmonii emocjonalnej.

Uważa się, że masaż lomi lomi nui to zabieg szamański, ponieważ podczas masażu pracuje się z energią. Kiedy patrzymy na cały rytuał z perspektywy osób trzecich, masaż lomi lomi przypomina nieco taniec. Masażysta wykonuje płynne ruchy dłońmi i przedramionami, poruszając się w charakterystyczny sposób wokół stołu, stymulując tym samym przepływ energii. Na Hawajach uważa się, że ciało jest świątynią ducha, dlatego dotyk pełen uważności i szacunku podczas masażu lomi lomi jest niezwykle ważny.

W stylu lomi lomi nui pracuje się również ze stawami – wykonuje się ruchy, które pomagają się rozciągać mięśniom wokół głównych stawów (barkowych, biodrowych, szyi). Dzięki temu dochodzi do odblokowania przepływu energii na głębszym poziomie. Dla Hawajczyków stawy to centra energetyczne, więc ich poruszanie przekłada się na stymulację przepływu energii przez ciało, a tym samym uruchamia naturalne procesy uzdrawiania. 

Na początku masażu warto zadać sobie pytanie, na co chcemy się otworzyć w swoim życiu i jaką mamy intencję. Co starego jesteśmy gotowi uwolnić po to aby mogło przyjść coś nowego. Poprawa przepływu energii, podniesienie jej poziomu i transformacja struktur energetycznych naszego ciała w połączeniu z intencją i wiarą dają nieskończone możliwości zmian.

Zadzwoń i umów się na wizytę! Jeśli nie odbieram, oddzwonię +48 604 365 386

 

Masaż klasyczny

To bardzo popularna forma masażu, która posiada wiele zastosowań, korzystnie wpływających na organizm. Odnosi się do terapii, która ma na celu zarówno zabieg relaksujący, jak i leczniczy. Pozwala on ukoić nerwy, bóle stawów, głowy, rozluźnić napięte mięśnie. Taki rodzaj terapii pomaga w chorobach dotykających zarówno ciało, jak również psychikę. To bardzo odprężający zabieg, który potrafi postawić na nogi po ciężkim i stresującym dniu.