Masaż gorącą czekoladą

Masaż gorącą czekoladą deser dla skóry daje uczucie całkowitego relaksu, występuje działanie antystresowe i przeciwdepresyjne, które napełnia człowieka energią, stymuluje produkcję hormonów szczęścia. Dzięki temu człowiek jest w stanie poczuć się szczęśliwy.

Naturalna czekolada ma działanie przeciwutleniające, rozkłada lipidy, które wraz z innymi szkodliwymi toksynami są wydalane z naszego organizmu. Skóra jest wzmocniona witaminą B i aminokwasami, chroni przed przedwczesnym starzeniem. 

Czekolada zawiera rzadkie, ale bardzo potrzebne człowiekowi witaminy i aktywne związki chemiczne:

  • Witaminy z grupy A i E, które zawierają retinol. Udowodniono ich korzyści dla poprawy wzroku i stanu skóry, wzmocnienia i wzrostu włosów i płytek paznokciowych. Ta grupa jest odpowiedzialna za dojrzewanie i spowolnienie starzenia. Ponadto witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który ułatwia przebieg wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy;
  • Witaminy z grupy B, które wzmacniają układ nerwowy i zapobiegają stresowi. Są odpowiedzialne za dobry sen, pomagają uniknąć zawrotów głowy, co jest szczególnie ważne dla normalnej aktywności mózgu;
  • Witaminy z grupy C zaangażowane w tworzenie odpornego na przeziębienia układu odpornościowego;
  • Witaminy z grupy D, bez których nie można tworzyć i wspierać układu kostnego;
  • Tryptofan stymuluje produkcję hormonu szczęścia-serotoniny; małe dawki kofeiny i teobrominy pozwalają zwiększyć wydajność i aktywność twórczą.
  • Przydatne pierwiastki śladowe: potas, magnez, siarka, fosfor, wapń, żelazo, miedź i cynk pomagają tolerować wysiłek fizyczny i szybko przywracają siłę po nadmiernym wysiłku.

Masaż klasyczny

To bardzo popularna forma masażu, która posiada wiele zastosowań, korzystnie wpływających na organizm. Odnosi się do terapii, która ma na celu zarówno zabieg relaksujący, jak i leczniczy. Pozwala on ukoić nerwy, bóle stawów, głowy, rozluźnić napięte mięśnie. Taki rodzaj terapii pomaga w chorobach dotykających zarówno ciało, jak również psychikę. To bardzo odprężający zabieg, który potrafi postawić na nogi po ciężkim i stresującym dniu.